35. Letní filmová škola Uherské Hradiště 2009
Přihlásit Diskuze Anketa Znělka Ohlasy Mapa webu Ročník 2008
Navigace:  Diskuze  >  Diskuze k organizaci a technickému zajištění Letní filmové školy
english česky
Novinky
Denní aktuality
 • 24.7.2009
 • 25.7.2009
 • 26.7.2009
 • 27.7.2009
 • 28.7.2009
 • 29.7.2009
 • 30.7.2009
 • 31.7.2009
 • 1.8.2009
 • Program
 • Denní program
 • Přehled cyklů
 • Hosté
 • Doprovodný program
 • Youtube degustace
 • Pro návštěvníky
 • Než vyrazíte
 • Registrace
 • Akreditace
 • Ubytování
 • Promítací místa
 • Doprava
 • Novináři
 • O festivalu
 • Co je LFŠ
 • Historie
 • Fotogalerie
 • Mapa festivalu
 • Ke stažení
  Partneři
 • Záštity
 • Mediální partneři
 • Finanční podpora
 • Spolupráce
 • Kontakty

  Hlavní pořadatel

  Asociace českých filmových klubů  Hlavní partneři

  Diskuze k organizaci a technickému zajištění Letní filmové školy

   

     1-20    21-40    41-60    61-80    81-100    101-120    121-140    141-148

   
  15.08.2009
  22:02
   
  Tereza F.   ip: 84.42.229.164
  Katalog na internetu
  Na LFŠ jsem letos nebyla, přesto bych ráda nahlédla do katalogu. Je ještě možné jej někde zakoupit. Anebo bude k dispozici na internetu ?
  07.08.2009
  08:49
   
  David Čeněk   ip: 88.146.54.16
  ad) Rozsvícení v sále
  Jen za sebe mohu říct, že Thierry Zéno a Raoul Servais si přímo přáli, aby se rozsvítilo již během závěrečných titulků.
  06.08.2009
  16:06
   
  Petr Bouška   ip: 90.177.210.110
  Připomínka, rozsvicení v sálech
  Dobrý den,
  na LFŠ jezdím už řadu let a jsem rád, že se novým organizátoům letos povedlo navázat na pohodovou atmosféru, kterou měla LFŠ před jejich nástupem a zároveň proti loňskému roku zlepšit organizaci, zvýšit počet promítacích míst a zkvalitnit program. K čemu mám však velké výhrady, je rozsvicení v sálech před skončením titulků, které jsou součástí filmu a jejichž shlédnutím se podle mě vzdává pomyslný dík všem, kteří se na filmu podíleli. Takový přístup jsem nezažil ani při několika návštěvách v multikinech a opravdu mě mrzí, že se tak děje na Filmové škole. Myslím, že už z podstaty svého názvu, by mohla nejen dávat příležitost mladým tvůrcům naučit se něco nového, ale zároveň by mohla alespoň elemntárně vychovávat i širší filmovou veřejnost, nebo, chcete-li, se prostě jen chovat slušně a uctivě k tvůrcům filmu.
  06.08.2009
  14:54
   
  David Čeněk   ip: 88.146.54.16
  kopie a jejich jazykové verze
  Na vysvětlenou všem účastníkům chci jen dodat, že je velmi obtížné získat kopii v jazykové verzi, kterou bychom chtěli. LFŠ pomítá výrazně větší množství archivních filmů než běžné soutěžní festivaly a není v našich silách každou kopii zvlášť zkontrolovat. Věřte, že 40% distributorů a archivů se dušuje, že film je v té a té verzi a pošlou úplně jinou. Archivní filmy se v původním (tj. nejčastěji 35mm formátu) obtížně hledají. Navíc čím je film komerčnější, tím je to hledání obtížnější. Proto Hluboké hrdlo a Hvězdná srážka byly ve francouzské verzi. Samozřejmě vždy je možnost promítat film z DVD, čemuž se snažíme vyhnout. Naší prioritou je uvést film v takovém formátu, pro nějž byl natáčen. A dále témř nikdo vám nedovolí, abyste si kopie přivezli několik týdnů předem a kontrolovali je. Všichni se bojí pirátství, řada kopií je hodně vytížená a tak na to nezbývá čas.
  A pozor německá verze filmu Taxandria je prostě regulérní verzí, což potvrdil i režisér po projekci filmu. Tady je zase problém, že německý distributor je majitelem práv pro celý svět a půjčuje pouze tuto kopii a ani režisér nevěděl, zda a kde existuje nějaká jiná jazyková verze, i kyž natáčení probíhalo v angličtině.
  Jinak ve FL listech byly uváděny jazykové verze filmů. Proč se tato informace nedostala i do katalogu, nevím.

  TITULKY: Příprava titulků u archivních filmů je velmi zapeklitá věc. V naprosté většině případů vám nikdo nedodá dialogovou listinu a dělat titulky z odposlechu znamená dny a dny práce. Navíc musíte mít film k dispozici na DVD. A ještě nemáte jistotu, že promítaná kopie se bude shodovat s vaší DVD kopií, což pak vyvolá zmatek v titulcích a stejně jsou diváci nespokojení. Někdo namítne, že vše lze stáhnout (filmy i titulky), ale to by asi někdo musel stahovat přes půl roku filmy a navíc je to nelegální. A moje zkušenost s titulky na internetu je otřesná. Nepřipadá mi příliš profesionální spolehnout se na něčí překlad, když nevím, od koho pochází a zda odpovídá originálu.
  Časem se určitě vše ustálí a simultánně tlumočených filmů bude minimum.
  Navíc nejvíc to nakonec mrzí překladatele, který strávil hodiny překladem titulků a pak se kopie neshodují.
  06.08.2009
  14:13
   
  Radek Pernica - technika - kino@boskovice.cz   ip: 85.93.104.46
  Nepříjemné praskání ve zvuku ...
  Hola hola všem divákům, kteří museli snáše nepříjmené praskání ve zvuku *** pokusím se v krátkosti vysvětlit *** 120 minutový film má celkem 6 dílů to znaméná že se musí 5x prolnout z jednoho stroje na druhý /film se promítá ze dvou promítaček/. Než promítač prolne stroje tak aby v ideální případě divák nic nepoznal tak musí zapálit xenonovou lampu, která je hlavním zdrojem světla pro projekci. Při zapalování této lampy dochází v obrovské napěťové špičce. Tato špička se díky tomu, že to nejsou standartní kina /KK, Slovácké divadlo a Reduta - kina pouze na LFŠ/ a nemají oddělený obvod pro lampovou skříň přenáší do dalších obvodů a dělá tam trable. V běžných kiněch je to řešeno, proto se s tím třeba na Hvězdě nesetkáte. Divák tutu napěťovou špičku vnímá jako to prasknutí do repro. soustavy. Někdy nám to dokonce přerušovalo signál do titulkovacích projektoru. Na divadle nám třeba tento napěťový náraz rozsvěcoval světla v sále. Jsme si vědomi této chyby a již nyní vytváříme technické opatření aby se to neopakovalo v příštích letech. Takže se za technický tým LFŠ omlouvám, ale věřte, že pracujeme na nápravě.
  06.08.2009
  09:52
   
  Alexander Kult - kult@email.cz   ip: 86.49.77.179
  připomínky
  Dobrý den, já bych si dovolil navrhnout, aby po skončení LFŠ bylo účastníkům umožněno na webu hlasovat pro nejlepší film. Jentak pro přehled, jestli má většina lidí stejný vkus. Jinak výhradu jsem měl v podstatě akorát k tomu, že značná část těch nejlepších filmů běžela v klubu kultury, kde jsou děsné plastové židličky, a ve Hvězdě, která je na nejlepší úrovni, ve stejnou chvíli běžely spíš okrajové věci. Přitom rozdíl v kapacitě cca 100 míst není až tak strašný. Mohlo to být aspoň na střídačku. Jinak se vám to myslím povedlo, i když oproti minulým ročníkům (loni jsem nebyl) byly úspory znát. Ale organizace v pohodě, jen škoda že se do toho vmísili hasiči:-) A taky škoda, že někteří nepříliš čistotní návštěvníci mi v sálech strkali holé nohy za uši, vedle ruky atp. Prostě trochu kultury v chování by neškodilo.
  05.08.2009
  16:09
   
  Lenka Zemánková - lenka.zemankova@acfk.cz   ip: 77.95.193.230
  Děkujeme za připomínky
  Všem děkujeme za připomínky k organizaci i technice na LFŠ, které jsou pro nás velmi cenné. Už nyní pracujeme na tom, abychom příští rok vše zvládli mnohem lépe - i díky vám.
  05.08.2009
  12:23
   
  Tomáš   ip: 89.176.113.69
  Zdravím, tohle byla moje první LFŠ a celkem se mi líbila, takže rád přijedu i příští rok. Nicméně pár věcí mi zážitek celkem kazilo:
  Už se to mluvilo o problémech s titulky, nejvíc mě naštval film Vrah mezi námi. Který byl otitulkovaný, ale asi ak z 5%. Což bylo dost na to, abych se styděl opustit kino sál a málo na to, abych z filmu něco měl... Je to celkem klasika a tohle mě fakt hrozně mrzelo..
  Problém s jazykovou verzí byl i u Taxandrie, což mrzí o to víc, když je na projekci režisér...
  U filmu Utajený sebou jednou něják začal cukat obraz a pak film přeskočil o něco dál (starý se zamotal a promítač nahodil nový pás? - nevím, nerozumim tomu, ale něco bylo špatně)...
  Ohromnej problém byl s viditelností v UTB učebnách. Zatemnění bylo v podstatě nulový což překazilo spoustu projekcí (miniFAMU, sixpack).. Někdy to přednášející ukončili po chvíli sami, jindy posluchači fakt trpěli, protože z toho nic neměli a občas na projekci nakonec nedošlo vůbec... Tak něják chápu, že tohle není ani tolik vina organizátorů LFŠ jako spíš univerzity Tomáše Bati, která si tímhle udělala pěknou vizitku...
  Další problém, který jsem měl, spočíval v kině Hvězda, kde sezení pro mě bylo skutečným utrpením. Měřím něco málo pod dva metry, ale viděl jsem kolem sebe se svíjet v křečovitých polohách i mnohem menší lidi. Pro mě bylo v podstatě nemožné si sednou normálně.. Bylo to dost ponižující...
  Byl bych hodně naštvanej, kdybych si koupil lístek na koncert Susan Vega a bydlel bych ve VŠ koleje kempu...
  Trochu mě mrzelo, že v noci se zavíral jeden bar za druhým a člověk v podstatě neměl možnost si někde příjemně popovídat o svých zážitcích (Mír a Semtex stan to moc neumožňovali kvůli hluku). Přišlo mi, že se tam tyhle dvě věci ani nějak moc nehodí...
  No a zbytek už snad byl řečen. V programu by měla být napsaná jazyková verze, forma překladu, z čeho se film bude promítat a jestli nám o tom někdo něco řekne... Každopádně díky za jinak celkem příjemně strávený 9 dní a doufám, že příští rok to bude jenom lepší...
  05.08.2009
  01:41
   
  Lukáš Lánský - lukax@seznam.cz   ip: 213.192.60.35
  Poděkování
  Předem bych chtěl poděkovat za hezký festival, přijedu i příští rok. Teď už jen pár připomínek:

  - Ve Slováckém divadle se při promítání ozývaly pořádné lupance, dost to rušilo.

  - Proč se ještě dělá překlad do sluchátek, když existuje možnost elektronického titulkování? A proč se elektronické titulkování nečasuje předem? Je trošku hloupé, když má člověk doma u počítače lepší lokalizaci filmů, než je na festivalu… To samozřejmě neplatí u půlnočních projekcí, kde bylo živé překládání do francouzštiny nadabovaných filmů geniální „dodělávkou“ existujících děl. :-)

  - Filmové listy byly fajn, s hrozným minulým rokem se to nedalo srovnat.
  04.08.2009
  14:41
   
  Sylvia   ip: 89.103.152.75
  Katalog
  Dobry den,
  najprv musim povedat ze som velmi spokojna s celym tymto festivalom,s jeho atmosferou a tak.Rada sa sem rok co rok vraciam.Avsak jedna vycitka tykajuca sa katalogu...V prvom rade by ste mohli ku kazdemu filmu o ktorom pisete uviest aj kedy a kde ho premietaju.Lebo ak si len tak listujem v katalogu a nieco ma zaujme,musim potom otacat stranu za stranou v programe aby som zistila kedy to premietate a nasledne na to sla.Bolo by jednoduchsie ak by to bolo uvedene uz v katalogu.
  A po druhe: vzadu v registri katalogu mnoho filmov chyba aj napriek tomu,ze o nich vnutri katalogu pisete,ale iba vramci nejakeho cyklu,alebo tak.Bolo by urcite lepsie ak by v registri boli nazvy vsetkych filmov.
  Pred 2 rokmi som bola v hradisti prvykrat a myslim ze vtedajsia "forma a organizacia" katalogu bola lepsia.
  No to len taky maly postreh:)
  Ale este raz dakujem za taky krasny festival.
  Tak zase o rok:)
  04.08.2009
  14:18
   
  Lenka Zemánková - lenka.zemankova@acfk.cz   ip: 77.95.193.230
  Katalog a internet
  Myslím, že sleva katalogu na konci festivalu je naprosto logickým řešením. Když si někdo koupí katalog na začátku, může se podle něho řídit při výběru filmů a má tak výhodu oproti návštěvníkům, kteří katalog nemají. Na konci festivalu tak katalog ztrácí svoji informační hodnotu. Co se týče internetu - internetová kavárna v kině Hvězda je provozována jiným subjektem, nemá tedy s LFŠ nic společného. Počítače v jurtě byly prvořadě určeny pro potřeby akreditace. WiFi v kině Hvězda fungovalo, všude byly vylepeny přístupové údaje.
  04.08.2009
  11:55
   
  Puppy   ip: 86.49.107.125
  Internet v UH
  Problem s pripojenim k Internetu se tahne jiz leta. V minulosti melo udajne fungovat nejake wifi zdarma ve Hvezde, ale nikdy se tak nestalo. Vzhledem k tomu, ze se mesto zrejme zapojilo do akce "Uherske Hradiste - mesto bez Internetu", je jedinou moznosti vlastni mobilni pripojeni. Na tuto skutecnost by bylo dobre upozornit v sekci "Než vyrazíte".
  03.08.2009
  21:02
   
  Karel Bílek - kaja.bilek@gmail.com   ip: 90.178.180.22
  dojmy
  Dobrý den,

  mé dojmy z letošní LFŠ, související s organizací, nejdřív ty pozitivní:
  - mnohem lepší dostupnost míst v sálech - nevím, jestli to bylo způsobeno otevřením zimního stadionu nebo o něco menším počtem akreditovaných
  - lepší uzpůsobení předpokládané návštěvnosti kinosálům ("populárnější" filmy ve větších sálech a naopak) - snad až na Pianistku v Redutě, která byla plná po 10 minutách
  - taktéž pozitivní bodík pro město Uherské Hradiště, jehož občané po nocích uklízeli bordel a jehož policejní strážníci místo pravidelně kontrolovali (což někteří můžou vnímat jako mínus, ale já určitě jako plus)
  - filmové listy se zajímavými rozhovory a doporučeními

  teď ty negativní
  - PROMÍTAČKY. Lupání snad v každém sále při každém filmu, u Sudu prachu ve Slováckém Divadle jsem napočítal asi 20 křupnutí. NENÍ to příjemné. Dále občas dost nekvalitní zvuk, občas chybějící titulky (viz i další bodík), občas posunutý/rozostřený obraz
  - titulkovací systém, kdy, jak jsem pochopil, musí někdo posouvat titulky ručně, dost ruší, protože často jdou titulky dost jinak
  - anglické filmy ve francouzských kopiích - ale to jsem schopen odpustit, šlo snad vždycky o béčkové filmy a navíc jste se za to v "listech" omluvili
  - vtipné taky bylo, jak jste ze začátku dali katalog za 100 korun, a když jste zjistili, že jich pořád máte moc, předposlední den jste ho zlevnili na 50. Nemohl být za 50 celou dobu?
  - internet ve hvězdě za 20 korun za půl hodiny (myslím) nebo internet zdarma v jurtě, kde bylo vedro k prasknutí (a jenom 4 počítače). tohle moc nechápu. účastníci workshopů si prý také stěžovali na málo počítačů, ale o tom já tolik mluvit nemůžu

  programově se mi ale LFŠ líbila moc a děkuji za ní (a za inspiraci, které filmy si ještě stáhn... sehnat a shlédnout).
  02.08.2009
  23:06
   
  Michal Čvančara   ip: 89.176.78.188
  Dobrý den,
  nebyl jsem na LFŠ poprvé, takže jsem to možná pozapomněl. Nicméně zajímalo by mě, proč se letos v každém sále cca desetkrát za film ozvalo silné a dosti nepříjemné lupnutí v reprobednách, doprovázené modrým jasným zábleskem, který vycházel z promítače titulků. Děkuji
  02.08.2009
  17:48
   
  Hana Šilarová - silarova.h@seznam.cz   ip: 89.24.52.109
  Dobrý den,
  souhlasím s tím, že technická organizace festivalu není ještě příliš vychytaná. Jde o již zmíněné chybějící titulky na Sunset Blvd., nedostatek sluchátek (Hluboké hrdlo), kvalitu zvuku (film Slnko v sieti, sice v "přátelské" slovenštině, ale rozumět nebylo téměř nic), atd.. Nejvíc mě ale rozčiloval přístup organizátorů, kteří v případě pochybení dělali, že nejsou. Na Sunset Blvd. se nikdo nenamáhal před začátkem filmu oznámit, že chybějí titulky. Když vypadly asi na 15min titulky na Dům k pověšení, situace se opakovala. Film nikdo nestopnul, nikdo se neomluvil a ticho po pěšině.
  Jinak je na festivalu moc pěkně, ale podobná neprofesionalita mě překvapuje.
  02.08.2009
  14:05
   
  Honza   ip: 89.24.7.16
  Zhodnocení festivalu
  Dobrý den,
  rozmýšlel jsem se, jestli dám přednost LFŠ, nebo Písku.
  Nakonec jsem se rozhodl pro Uherské Hradiště.
  S výběrem filmů i s doprovodným programem jsem byl spokojen.
  Bohužel, letošní slabinou festivalu byla opět nízká technická kvalita překladu do sluchátek, zejména v Redutě.
  Neustálé výpadky, zkreslený zvuk a podivné ruchy, bohužel kazily zážitek z filmu.
  Po opakované výměně sluchátek jsem zjistil, že zachytit kvalitní zvuk se zřejmě nepodaří.
  Po upozornění služby u vchodu jsem očekával, že s tím organizátoři něco udělají.
  Bohužel jsem se mýlil...
  Myslím, že by pořadatelé neměli hazardovat s přízní diváků kvůli takové banalitě, jakou je zajištění kvalitního překladu.
  Zvláště v situaci, když se rozjíždí konkurenční festival v Písku...
  Jinak díky za všechno...
  01.08.2009
  14:05
   
  Jan Jendřejek   ip: 80.251.250.112
  re: jazyková podpora
  Dobrý den,
  jen bych upřesnil kolegu Habartíka. Za film Sunset Blvd. je máslo na mojí hlavě. Film jsem objednával ja, měl bych tudíž mít 100% přehled jakou verzi dostaneme. Jelikož jsem si neověřil jestli z NFA přijde film s českými titulky veškeré máslo padá jen a pouze na mou hlavu.
  Omlouvám se tedy divákům.
  01.08.2009
  11:19
   
  Radim Habartík - radim.habartik@acfk.cz   ip: 80.251.250.112
  re: jazyková podpora
  Dobrý den,
  pokusím se ve stručnosti zareagovat na Váš dotaz ohledně jazykových verzí filmů. Na začátku je třeba znovu zopakovat, že LFŠ na rozdíl od jiných festivalů pracuje s abnormálně velkým počtem filmů z filmových archívů po celém světě. Ne každý filmový archív je schopen poskytnout kompletní informace o filmu, který zapůjčují, velmi často sami netuší, v jaké jazykové verzi ten který film je. Ke starším archivním filmům nejsou schopny archívy poskytnout dialogové listiny nebo náhledová dvd jako v případě současné produkce. Občas dokonce archívy informace o jazykových verzích a titulcích poskytnou, ale nakonec stejně neodpovídají realitě. Během letošní filmovky se nám několikrát stalo, že jsme otevřeli krabici s filmem, která dorazila z archívu, a místo avizované např. maďarské verze s anglickými titulky na nás vyskočila maďarská verze s italskými titulky. To vše se dá samozřejmě ošetřit dopředu, ale v situaci, kdy archívy posílají filmy 2-3 dny před začátkem akce, je občas čas naším největším nepřítelem. Tím nechci nic omlouvat, jen nabízím mírné vhlédnutí pod pokličku. Pochvalu si v tomto směru zaslouží např. Slovenský filmový ústav, který má své kopie přesně zmapované a popsané.
  A k Vašim konkrétním dotazům - ad Sunset Blvd: tady je máslo na naší hlavě, kopie je z českého NFA, kdy jsme automaticky předpokládali přítomnost českých titulků, naše chyba, že jsme stav nezkontrolovali. Ad Dead Leaves - tady zjevně promítač ignoroval pokyny promítat v původní japonské verzi a pustil film v angličtině, bude mu vyčiněno. Ad půlnoční filmy ve francouzské verzi - prioritou je hrát filmy z kopií, kopie jsme vypátrali ve filmotéce v Lyonu, proto byly dabovány do francouzštiny, není jednoduché vypátrat a zajistit zrovna tyto filmy na kopiích s původním zněním. Na jazykové verze těchto filmpů upozorňoval denní program ve Filmových listech. U některých projekcí tohoto bloku (např. Hluboké hrdlo) bylo navíc velmi záhodno dopřát si kongeniální český simultánní překlad Bětky Šáchové a Davida Čeňka.
  Neberte moji odpověď jako kroucení se a výmluvy, je nesporným faktem, že v této oblasti je pořád na čem pracovat - jen jsem se pokusil alespoň trochu naznačit, v čem spočívá kouzlo práce s filmovými archivy, kdy i na můj vkus je občas toho kouzlení přes míru.
  31.07.2009
  20:56
   
  Radka Knotková - kiddo1@seznam.cz   ip: 78.128.178.206
  jazyková podpora
  Ráda bych se zeptala, proč tolik půlnočních filmů (Hluboké hrdlo, Hvězdná srážka,...), ač anglicky mluvených, běželo s francouzským dabingem, proč japonské anime Dead Leaves bylo odpromítáno s anglickým dabingem a navíc opatřeno titulky, jež kvalitou odpovídaly průměrnému kousku na fandovské databázi, nebo proč jsme se pondělního Sunset Blvd. dočkali bez jakéhokoli předchozího varování bez nějaké jazykové podpory, na brutto v angličtině, bez titulků, bez simultánního překladu. Určitě nebudu jediná, koho v takových situacích napadalo něco o králíkovské organizaci.
  30.07.2009
  17:49
   
  Lenka Zemánková - lenka.zemankova@acfk.cz   ip: 77.95.193.230
  Platba
  Spojte se, prosím, s naší účetní Ludmilou Rubalovou - ludmila.rubalova@acfk.cz.
   

     1-20    21-40    41-60    61-80    81-100    101-120    121-140    141-148

   

  zpět nahoru domů
  Všechna práva vyhrazena / © 2008 Asociace českých filmových klubů / realizace nextWEB / admin

  Fotogalerie

  Vyhledat na webu


  Zprávy České televize

  + Zprávy z LFŠ 1 (25.7.)
  + Zprávy z LFŠ 2 (26.7.)
  + Zprávy z LFŠ 3 (27.7.)
  + Zprávy z LFŠ 4 (28.7.)
  + Zprávy z LFŠ 5 (29.7.)
  + Zprávy z LFŠ 6 (30.7.)
  + Zprávy z LFŠ 7 (31.7.)
  + Zprávy z LFŠ 8 (1.8.)
  + Zprávy z LFŠ 9 (2.8.)

  Ohlasy na letošní ročník

  Ohlasy na 35. Letní filmovou školu Uherské Hradiště

  Znělka festivalu

   

  Zajímavé odkazy

  AČFK
  ASFK

  Kino Hvězda
  Národní filmový archiv
  Slovenský filmový ústav
  Europa Cinemas

  Mgr.Jaroslav Kocinec LL.M.

  LFŠ na Facebooku
  LFŠ event na Facebooku


  Table 'acfkcz.lfs09_cntua' doesn't exist